Nowa siedziba klubu!

15.04.2010r,

Nową siedzibą klubu stał się lokal przy ulicy Warszawskiej 239 vis a vis Urzędu Energetycznego o powierzchni 250 m2...

 

czytaj więcej

Akceptujemy karty:

 

U nas kupisz produkty firmy:

 


o klubie


O KLUBIE AKS SAMIR


Siłownia „SAMIR” swoją działalność rozpoczęła w 1991 roku pod nazwą Klub Sportowy „SAMIR” Sp.c. Pierwsza lokalizacja to osiedle przy ul. Rodziny Nalazków 12 w Mińsku Mazowieckim. Zaadoptowana piwnica na salę treningową po bunkrze przeciw atomowym zajmowała powierzchnie 60 m2.  Wyposażenie siłowni stanowił sprzęt wykonany domowym sposobem, który jednak nie ustępował sprzętowi znanych firm. Zakupiona na raty oryginalna sztanga firmy IORK stanowiła podstawowy element ćwiczeń siłowych.

Siłownia KS „SAMIR” funkcjonowała do 1995 roku, a następnie zmieniła lokalizację przenosząc się do budynku przy ul. Mikołaja Kopernika 13. Całkowita adaptacja budynku pozwoliła na poprawę warunków treningowych i socjalnych, co zwiększyło liczbę osób chętnych do uprawiania sportów siłowych i ćwiczeń rekreacyjnych.

W roku 1997 została rozwiązana Spółka Cywilna Klubu Sportowego „SAMIR” w tym samym roku rozpoczął swoja działalność Atletyczny Klub Sportowy „SAMIR” którego właścicielem został Pan Sławomir Ambroszczyk.

Budynek przy ul.M Kopernika 13 przeszedł całkowity remont i został powiększony o salę 40 m2 poprzez adaptację strychu.Zostało wymienione wyposażenie do ćwiczeń na markowe urządzenia firm Hes i Sewim, zakupione zostały urządzenia do ćwiczeń aerobowych – bieżnie,stepery,rowery stacjonarne.

AKS „SAMIR” brał udział w wielu zawodach takich jak Mistrzostwa Polski w Kulturystyce Wyciskaniu Sztangi Leżąc czy Strongman. Zawodnicy SAMIRA uzyskiwali dobre wyniki zajmując czołowe miejsca w rywalizacji sportowej na terenie całego Kraju. Informacje na temat ich osiągnięć można znaleźć w fachowej prasie i internacie.

Obecne miejsce działalności Klubu to duża przestrzenna sala, profesjonalnie wyposażone szatnie przy ul. Warszawskiej 239 w Mińsku Mazowieckim . Łączna powierzchnia Siłowni to 250 m2. wyposarzona w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń siłowych fitness i aerobowych.  Do użytku dla osób ćwiczących znajduję się ponad 40 stanowisk na poszczególne partie mięśniowe oraz 14 sztuk urządzeń do ćwiczeń areobowych i cardio. Każdy z uczestników zajęć może liczyć na fachową opiekę instruktora.Na sali ćwiczeń znajduję się barek sportowy z produktami znanych firm produkujących odżywki dla sportowców, napojami i akcesoriami sportowymi i odzieżą sportową. System wentylacji i klimatyzacji stanowią komfortowe warunki do ćwiczeń w czasie  niekorzystnych warunków na zewnątrz. Wyposażone w szafki osobiste i prysznice szatnie zapewniają prawidłowe warunki socjalne dla osób ćwiczących i personelu.

W zajęciach mogą brać udział zarówno kobiety jak i mężczyźni,osoby niepełnoletnie mogą zacząć zajęcia po ukończeniu 14 roku życia po wypełnieniu przez rodziców lub opiekunów oświadczenia o braku przeciwwskazań do uprawiania sportów i ćwiczeń siłowych. Każdy z uczestników zajęć zobowiązany jest do używania stroju przeznaczonego do ćwiczeń oraz obuwia sportowego.Osoba ćwicząca powinna zastosować się do wskazówek instruktora dotyczących prawidłowego wykonywania ćwiczeń jak również bezpiecznego przeprowadzenia treningu.